Hlavní strana  >  Běžecké trasy na Vysočině

Běžecké trasy na Vysočině

Běžecké lyžařské trasy na Humpolecku

V okolí Humpolce se v současné době nachází bezmála 70 km turistických běžeckých tras. Tyto trasy jsou průběžně a v závislosti na vhodných sněhových podmínkách udržovány sněžným skútrem, který byl zakoupen za finanční podpory grantového programu Leader+, a jeho vlastníkem je Mikroregion Zálesí. Začátkem roku 2013 byl skutr předán do správy Technických služeb města Humpolce.

Běžecké trasy budou upravovány v závislosti na vhodných sněhových podmínkách. Informace o úpravě tras budou zveřejňovány na těchto stránkách. Běžecké lyžařské stopy jsou v terénu zaznačeny klasickým značením pro turistické běžecké trasy, platným a jednotným v celé ČR:


   Na běžkách kolem Humpolce


TRASA A (40 km)

Humpolec – areál školního statku – Čejov – Kejžlice – Lipnice n. S. – Loskoty – Bratroňov – Kojkovičky – Jedouchov – Leština – Panský les – Rozkoš - Humpolec

Pěkná dlouhá trasa, zvláště její nejdelší okruh přes Mozerov - vede přes pláně, hrad Lipnici uvidíme z netradiční východní strany. Cesty lesem bývají často bohužel prohrnuté, posypané, někdy zničené od koní. V lesích bývá méně sněhu.
» Mapa

TRASA B (29 km)

Humpolec – sport. areál v Okružní ulici – U sv. Václava – Plačkov – Mikulášov – Krasoňov – St. Bříště – Lipovky – Krásná vyhlídka – Humpolec

Co se týká sněhových podmínek, je tato trasa ideální, vede převážně po pláních a místech s nejvyšší nadmořskou výškou, takže zde bývá dostatek sněhu.
» Mapa

TRASA C (29 km)

Humpolec Litochleby - Radostín - Německo (Háj) - Kaliště - Proseč - Pustolhotsko - Záběhlice - Proseč - Kaliště - Německo - Brunka, Peruš - Litochleby

Tato trasa není značená v terénu, je upravovaná zatím „navíc“ jako bonus pro nadšené běžkaře, může se tedy občas trochu lišit od uvedené mapy.
» Mapa

TRASA D (11 km)

Humpolec – Brunka – Horní Rápotice – Svéborka – Radostín a větší okruh - Humpolec - Želiv

Tato trasa není značená v terénu, je upravovaná zatím „navíc“ jako bonus pro nadšené běžkaře, může se tedy občas trochu lišit od uvedené mapy. Sněhové podmínky směrem na Želiv bývají málokdy ideální, proto se tato trasa udržuje nejméně často.
» Mapa


Chování v lyžařské běžecké stopěTexty a mapy převzaty ze serveru Turistické informační centrum Humpolec
Lipnice nad Sázavou
Lipnice nad Sázavou
Ústa pravdy, Lipnice nad Sázavou